Pamatinformācija

Vārds: Serena Viljamsa
Dzimusi kā: Serena Džameka Viljamsa
Profesija: Tenisa spēlētāja, Atlēte
Dzimšanas diena: 1981. gada 26. septembris
Dzimšanas vieta: Sagino, Mičigana

Amerikāņu profesionālā tenisa spēlētāja, kas ieguvusi 22 Grand Slam godalgotas uzvaras un 4 Olimpisko spēļu medaļas.

Bērnība, karjeras sākums

Amerikāņu tenisiste Serena Džameka Viljamsa dzimusi 26.septembrī, Mičiganā. Viņa ir jaunākā no Ričarda Viljamsa un Orasenas Praisas piecām meitām. Kopā ar savu māsu Venusu, viņas ir kļuvušas par vienām no lielā sporta čempionēm. Tikai pateicoties fanātiskajam tēvam, kurš trenēja abas savas meitas par profesionālām tenisistēm, Serena un māsa ir tikušas tik tālu. Tā nebija arī nejaušība ka ģimene bija pārcēlusies tieši uz Losandželosas priekšpilsētu Komptonu. Treniņi notika katru dienu un vismaz 2 stundas. Kad meitenes paaugās un Serenai bija jau 9 gadi, ģimene pārcēlās uz Floridu, kur abas māsas iestājās Tenisa akadēmijā, lai pilnveidotu savu profesionālo karjeru. Baidoties, ka meitām pazudīs vēlme spēlēt tenisu, tēvs Ričards nedaudz pielaidās un samazināja treniņu grafiku. Arī tenisa akadēmijā, tieši tēvs bija abu meiteņu treneris. Visām māsām savā starpā bija ļoti labas attiecības, viņas dzīvoja kopā vismaz 10 gadus savā Floridas mājā. Pirmā, kas nopirka atsevišķu māju bija Selena.

Uzlecošā tenisa zvaigzne

Jau 1995. gadā Serena jau piedalījās profesionālās tenisa līgas sacensībās. Divus gadus vēlāk viņa bija jau 99. vietā no visām pasaules tenisistēm, kas ir liels sasniegums, ņemot vērā, ka pirms 12 mēnešiem viņa bija tikai 304. vietā. Gadu vēlāk viņa absolvēja vidusskolu un uzreiz parakstīja kontraktu ar sporta preču lielo zīmolu Pumu par 12miljoniem dolāriem. 1999. gadā viņa uzveica savu māsu, iegūstot pirmo Grand Slam balvu. Abas māsas savos treniņos ieguva tādas atlētiskās prasmes, kuras momentā spēja nomākt pretinieku un saprast, ka ir zaudējuši. Viņas mainīja spēles raksturu uz daudz profesionālāku līmeni.

2002. gadā Serena uzvarēja Francijas atvērtajā čempionātā, ASV atvērtajā Čempionātā un Vimbldonas sacensībās, katrās sacensībās fināla spēlē atstājot sudraba medaļu savai māsai. 2003. gadā viņa ieguva arī Austrālijas atvērtā čempionāta titulu, tādējādi kļūstot par vienu no sešām sievietēm, kas ir izcīnījušas tik daudz uzvaras atvērtajos čempionātos. Visi šie galvenie četri tituli palielināja viņas vēlmi turpināt savu karjeru ar vēl lielāku neatlaidību. Mediji šos sasniegumus sauca par “Serenas Slam”. Pekinas olimpiskajās spēlēs, dubultspēlē ar savu māsu Venusu, viņas ieguva zelta olimpisko medaļu.

2003. gadā bija Serenas lielākais profesionālais pārtraukums. Laiks bija dramatisks un skumju pilns. Augustā viņai tika veikta ceļa operācija, bet septembrī Losandželosā tika nogalināta viņas māsa Yutunde. Viņa šķita izdegusi, bija pazudusi vēlme turpināt sportot. Tajā pašā laikā viņas konkurentes bija palikušas spēcīgākās, novirzot Serenu reitingos līdz 139. vietai.

Dzīve otrpus sportam

Pierādot, ka dzīvē Serena ir kas vairāk kā sportiste, viņa padara zināmu savu vārdu filmu, televīzijas un modes industrijā. Viņa izstrādājusi savu apģērbu līniju, ko nosaukusi par “Aneres”. 2002. gadā žurnāls “Cilvēki” izvēlējās viņu kā vienu no 25 visintriģējošākajiem cilvēkiem. Žurnāls “Essence” piedēvēja Serenu kā vienu no 50 iedvesmojošākajām afro-amerikānietēm. Viņa ir arī ierakstījusi balsi populārajā multiplikācijas filmā Simpsoni. Cenšoties nodrošināt izglītības iespējas trūcīgiem bērniem visā pasaulē, tenisa zvaigzne izveidojusi “Serenas Viljamsas Fondu”, kas izstrādā plašu skolu un izglītības iestāžu būvēšanu Āfrikā. 2009. gadā Serena un Venusa iegādājās akcijas NFL (Nacionālā Futbola līga) komandai “Maiami Delfīni”, kļūstot par pirmajām afro-amerikānietēm sievietēm, kurām pieder daļa no NFL komandas.