Elviss Preslijs, īstajā vārdā Elvis Ārons Preslijs, dzimis 1935. gada 8.janvārī, Misisipi štatā Amerikā. Ģimene daudz nepelnīja, tāpēc bieži pārcēlās no vienas vietas uz otru, labāka darba meklējumos. Pašos jaunības gados, zēns bija kautrīgs un nemēdza publiski uzstāties. Vienīgā vieta, kur viņam patika izpausties bija Gospeļkoris, kuru viņš apmeklēja, jo stipri ticēja Dievam. Savā vienpadsmitajā dzimšanas dienā dāvanā no mātes saņēma savu pirmo ģitāru. Mācoties to spēlēt, viņš sāka arī dziedāt līdzi saviem meldiņiem. Palielinoties interesei par mūziku, Elviss jau pusaudžu gados pārzināja visdažādākos mūzikas žanrus. Tāpat viņš sāka izcelties ar savu atšķirīgo izskatu: ar ieveidotajiem matiem un uzaudzēto vaigu bārdu, kas vēlāk kļuva par pasaules slavenā Elvisa firmas zīmi.

Savu karjeru Elviss sāka pārdomāt, uzvarot talantu šovā vidusskolas gados. Jau pēc absolvēšanas, viņš strādāja dažādus darbus, kas ir saistīti ar mūziku, pamazām attīstot savas dotības. 1935. gadā Saules ierakstu studijā iznāca Elvisa pirmais singls, kas veltīts viņa mammai. Pirmais ieraksts neradīja nekādu lielu publicitāti, un pat uz kādu brīdi izgaistot jebkādām cerībām kļūt par slavenu mūziķi. Jau atmetis cerības un sācis strādāt par smagās kravas mašīnas vadītāju, pēc gada viņš saņēma ziņu no Sema Filipsa (rekordu studijas īpašnieka), atkārtoti ierasties Saules ierakstu studijā. Ar jaunu entuziasmu un Sema Filipsa atbalstu, viņš atsāka komponēt dziesmas.

1946. gada ieskaņotais blūza ieraksts “That`s All Right” kļuva populārs visās vietējās radio stacijās. Viņš atrada savu mūzikas žanru, kas ieguva arvien lielāku popularitāti klausītāju vidū. Elviss Preslijs savienoja savā mūzikā popu, gospeli, blūza ritmus, apvienoja pretrunīgākos mūzikas žanrus. Drīz vien Preslijs bija visur – dzirdams radio, redzams televizoru ekrānos, esot gan mūziķis, gan aktieris un raidījumu vadītājs. Elviss Preslijs straujiem soļiem kļuva par Rokenrola karali, un savu slavu nav pazaudējis vēl līdz pat šodienai.

Preslijs ne tikai komponēja dziesmas, bet izmēģināja arī filmu veidošanas lauciņu. Pirmā filma, ko viņš izlaida apskatē bija “Love Me Tender” 1956. gadā. Neilgi pēc filmas izveidošanas, Elviss tika iesaukts Amerikas armijas sastāvā, taču tas neapturēja viņu no karjeras. Atgriezies no armijas 1960. gadā, viņš atsāka uzņemt vairākas savas filmas – tām izteica lielu kritiku, taču šā vai tā bija ļoti populāras. 1961. gadā iznāca filma “Blue Hawaii” un 1962. gadā slavena kļuva filma “Girls! Girls! Girls!”.

Arī personīgajā dzīvē Elviss piedzīvoja kritumus un pacēlumus. 1967. gadā viņš apprecēja savu dzīvesbiedreni Priscillu. Pēc gada jau viņiem pieteicās meitiņa Lisa Marija. Sarežģījumi sākās pēc 5 gadiem, un 1973. gadā katrs izlēma iet savu ceļu. Bijusī sieva saņēma pilnīgu aizbildniecību par meitu, un Elviss palika viens. Bēdu pārņemts, viņš pievērsās narkotiku lietošanai, kas stipri vēlāk atainojās uz viņa veselības stāvokli.

1977. gadā Elviss aizvadīja savu pēdējo mūzikas tūri, un, neko nenojauzdams par veselības problēmām, gatavojās nākošajai. 1977.gadā sirds mazspējas dēļ, 16. augustā Elviss Preslijs nomira. Viņš bija pasaulslavens 42 gadīgs rokenrola karalis, kas ir atstājis lielu mantojumu rokenrola vēsturē. Viņu apglabāja blakus mātei un vecmāmiņai Greislendā. Šobrīd publikai ir atvērts muzejs par Elvisa Preslija dzīvi viņa Greislendas īpašumā. Ir izveidotas daudzas dokumentālas filmas, kurās var ieskatīties Elvisa dzīves gaitās. 2012.gadā Greislendā pulcējās tūkstošiem viņa fanu, kas vēl joprojām gūst iedvesmu no viņa mūzikas, lai atzīmētu 35. gadadienu, kopš pēkšņās nāves dienas.