Rafaels Nadals ir viens no slavenākajiem pasaules tenisistiem, par kuru jūsmo visi pasaules tenisa cienītāji. Viņa kontā ir četri lielie olimpiskie zelti, deviņi atvērtie Franču turnīra čempiona tituli un daudz citas lielas un mazas uzvaras. Taču, kā jau visiem slaveniem sportistiem, Rafaels visu savu dzīvi nav ziedojis vien sportam, atklājot sev jaunas nodarbošanās. Kādas tās ir, tās uzzināsi zemāk rakstā.

Oriģinālais vārds: Rafaels Nadals Parera
Iesauka: Rafa, Mālu karalis
Dzimšanas diena: 1986. gada 3.jūnijs
Dzimšanas vieta: Manakora, Maljorka, Spānija
Nodarbošanās: Tenisa spēlētājs

3 gadu vecumā tēvocis Toni Nadals, kurš bija profesionālais tenisa spēlētājs, redzēja Rafaela spējas un potenciālu par sportu, sāka strādāt ar viņu. Jau astoņu gadu vecumā viņš uzvarēja U-12 reģionālo tenisa čempionātu, sniedzot savam onkulim lielu cīņas sparu un stimulu turpināt apmācības. Toni mudināts, Rafaels sāka spēlēt ar kreiso roku, kas bija ļoti netipiski tenisa spēlētājiem. Divpadsmit gadu vecumā viņš jau uzvarēja Spānijas un Eiropas tenisa čempionātā, iegūstot zelta medaļas savā vecuma grupā. Profesionāli ar tenisu Nadals sāka nodarboties kopš 15 gadu vecuma.

Sasniedzot 17 gadu vecumu, Nadals kļuva par jaunāko sportistu, kurš trešo reizi pēc kārtas sasniedzis Vimbldonas čempionāta titulu. 19 gadu vecumā viņš guva savu iesauku Māla karalis, jo tieši uz šīs virsmas viņš ieguva vislabākos rezultātus Francijas atvērtajā čempionātā. Savu ceturto čempiona titulu Nadals izcīnīja Franču atvērtajā turnīrā 2006. gadā, un nākamajā gadā, uzvarot Roland Garros, jau bija pieckārtējais čempions.

Svarīga viņa dzīves trofeja ir zelta medaļa Pekinas Olimpiskajās spēlēs 2008. gadā. Pusfinālā Nadals cīnījās ar Novaku Džokoviču, bet fināla izšķirošā spēle bija pret pasaules slaveno Fernando Gonzales. Nadals kļuva par pirmo vīriešu kārtas sportistu, kas ir top 5 spēcīgākie sportisti, kuri ieguva zelta medaļas. Federers un Nadals spēlē viens pret otru kopš 2004. gada, un to sāncensība ir nozīmīga daļa abu sportistu karjerās. Nadals ir vienīgais spēlētājs, kurš ir piedalījies un uzvarējis Federeru Grand Slam finālā uz visām trīs tenisa laukuma virsmām – zāles, māla un cietiem, betonam līdzīgā seguma pamatiem. 2012. gadā Rafaels paziņoja, ka nepiedalīsies Vasaras Olimpiskajās spēlēs, jo ieguvis smagas ceļu traumas, ar kurām jāārstējas vairākus mēnešus.

Ārpus tenisa kortiem, Rafa ir aizrautīgs futbola fans, atrodoties tribīnēs un skaļi bļaujot par Real Madrid komandu. 2010. gada 8. jūlijā Rafaels kļuva par akcionāru Maljorkas RCD futbola komandai, kas ir vietējais klubs viņa dzimšanas vietā. Šis klubam bija sākušās finansiālās problēmas, tāpēc Rafaels viņus izcēla no parāda saistībām, iegādājoties 10% no akcijām. Neskatoties uz akcijām, viņš tomēr noraidīja vica-prezidenta amatu šim klubam. Arī papildus tenisam un futbolam, Nadals labprāt uzspēlē golfu, vai kopā ar draugiem izspēlē kādu pokera partiju. Viņš ir arī spēlējis kopā ar pasaules slaveno pokera spēlētāju Vanesu Selbsu, kādā no pokera vakariem Marokā.

Viņš iesaistās arī vairākos citos labdarības projektos, kas skar visu pasauli. Tā 2010. gadā Rafaels piedalījies Taizemes projektā, apzaļumojot ar kokiem tuvāko apkārtni. Viņš sniedz ne tikai finansiālu atbalstu, bet arī parāda savu spēju palīdzēt arī fiziskā darbā un vēlmē iesaistīties dabas aizsardzības projektos. Iespējams, šādām labdarības akcijām viņš ir pievērsies mātes iespaidā, kura vada labdarības organizāciju, savukārt tēvs ir šīs organizācijas priekšsēdētāja vietnieks. Nadalu ģimene vēlas atbalstīt cilvēkus, kuri cieš no nabadzības, sākot jau ar pašiem tuvākajiem apgabaliem, kur dzīvo, līdz pat Indijas trūcīgajām ģimenēm. 2010. gada 16. oktobrī pirmo reizi Nadals devās uz Indiju, lai apmeklētu savu izveidoto tenisa akadēmiju trūcīgajiem bērniem.

Paldies musu Norvēģu atbalstītājiem!