Pilnais vārds: Henrijs Čārlzs Alberts Deivids

Iesauka: Laimīgais princis
Dzimšanas diena: 1984. gada 15. septembris
Dzimšanas vieta: Londona, Anglija
Nodarbošanās: Princis, pilots, humānists

Princis Harijs ir prinča Čārlza un viņa pirmās sievas princeses Diānas otrais dēls. Šobrīd viņš ir piektais Anglijas troņa mantinieks, aiz viņa tēva, vecākā brāļa Viljamsa un viņa diviem bērniem. Visa Harija bērnība ir pavadīta ciešā mijiedarbībā ar medijiem (info no kreditos247). Viņa māte reiz aprakstīja princi kā “ļoti māksliniecisku un sportisku jaunieti”. Jau agrā bērnībā viņš izrādīja interesi par zirgiem un medībām. Lai gan darba dienas ģimene pavadīja Kensingtonas pilī, viņi bieži arī devās uz lauku ģimenes īpašumiem Glosteršīrā. Princese Diāna vienmēr centās saviem dēliem dot iespēju dzīvot “normālu dzīvi”, neskatoties uz priviliģēto stāvokli britu sabiedrībā. Lai to vēl vairāk veicinātu, princis Harijs tika sūtīts uz bērnudārzu, kas atradās Notinghilas apkārtnē, kopā viņi devās uz ātrās ēdināšanas iestādēm, akvaparkiem un citām atrakcijām, kuras pienākas izbaudīt bērniem viņu vecumā.

1996. gadā tika šķirta Harija vecāku laulība, pēc kā arī sākās reportieru vajāšana gan skolā, gan ārpus tās. Abi brāļi skolas brīvdienas bija spiesti pavadīt dalot savu laiku starp vecākiem. Ar tēvu viņi pavadīja laiku Highgrove apartamentos, baudot āra nodarbes, kā medīšana; dodoties oficiālos braucienos un brīvdienās uz ārzemēm. Ar savu māti viņi veica braucienus uz tropu valstīm, apmeklējot AIDS klīnikas un bezpajumtnieku patversmes. Pēc traģiskās mātes nāves, Harijs pavadīja vairākas dienas Balmorā, sērojot un noslēdzoties no visiem. Pēc tam viņš pārcēlās uz Londonu, pie savas vecmāmiņas karalienes Elizabetes II. Princeses Diānas bērēs, kuras notika 1997. gada 6. septembrī bija sapulcējušies tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās teikt ardievas savai tautas mīlētajai princesei.

Atgriezies atpakaļ skolā, princis Harijs sastapās ar akadēmiskām problēmām. Tāpat kā visiem vienaudžiem, arī Harijam patika ballēties. Viņš tika redzēts lietojot alkoholu, pat nebūdams vēl pilngadīgs. 2001. gadā presē nāca klajā paziņojums, ka princis Harijs publiski arī lietojis marihuānu. Visos savos grēkos Harijs atzinās. Neskatoties uz skandāliem, princis 2003. gadā absolvēja Ītonas koledžu. Pēc graduēšanas laiks tika veltīts ceļošanai apskatot Austrāliju, Argentīnu un Āfriku. Viņš iesaistījās labdarības akcijā Lesoto, Dienvidāfrikā, palīdzot bāreņiem un cilvēkiem ar AIDS slimību. Lai veicinātu izpratni par šo problēmu, ar kuru ikdienā saskaras daudzi cilvēki, Harijs ir izveidojis dokumentālo filmu “Aizmirstā karaliste: Princis Harijs Lesoto”. Dokumentālā filma piesaistīja Lesoto Sarkanajam krustam ap 2 miljoniem dolāru.

2005. gada maijā princis Harijs iestājās Karaliskajā Sandhērstas militārajā akadēmijā, kur izmācoties 44 nedēļu ilgas apmācības pievienojās jātnieku kavalērijai kā leitlands. Bija daudz diskusijas, vai atļaut princim strādāt kaujas dienestā. 2008. gada februārī princis uzsāka savu pirmo dienestu Afganistānā, kur nokalpoja 2 mēnešus. 2009. gadā jau ar jaunu apņemšanos, Harijs uzsāka mācības pilota profesijā, un pēc trīs gadiem jau lidoja kā pilots armijas gaisa spēkos misijā uz Afganistānu, piedaloties patiešām reālās kaujās. Pēc desmit gadu apmācības un darbības militārajā jomā, 2015. gadā Harijs beidza savus dienesta pienākumus un nodevies brīvprātīgajam darbam, lai palīdzētu ievainotajiem militārajiem kareivjiem.

Savu 32 gadu laikā princim ir bijušas vairākas attiecības, taču līdz šim patstāvīgu ģimeni vēl nav izveidojis. Princis atzīst, ka attiecībām ļoti traucē paparaci uzmākšanās un negodīgi raksti. Šobrīd Harijs ir publiski nācis klajā ar paziņojumu, ka ir attiecībās ar aktrisi Meganu Mārklu, kura filmējas televīzijas šovā “Suits”. Pēc plašām ažiotāžām, kuras ir vērstas pret Meganu, karaļa nams publiski pieprasījis šim pārim privātumu un cieņu no jebkādas dzeltenās preses.

Informācija no šejienes(spain)