Nav noslēpums, ka daudzi no mums vēlas būt slaveni – tās lielās mājas, skaistās drēbes, konts ar vairākām nullēm aiz cipara – tas viss pārņem mūsu prātus. Taču arī bagāti cilvēki raud, un slavenības saskaras ar tik daudzām problēmām, kuras mēs pat nespējam iedomāties.

Sāksim ar pozitīvo, ar plusiem, ko sniedz slava un bagātība:

  • Esot slavens, tu piedzīvo daudz pasakainus mirkļus, par ko esi sapņojis. Tevi apbrīno daudzi cilvēki, cenšas iegūt ar tevi kopīgu valodu. Tu gozējies uz sarkanā paklāja un sniedz neaizmirstamas fotogrāfijas jaunākajos modes kliedzienu apģērbos. Tavas skaistās fotogrāfijas ir uz žurnālu vākiem, uz reklāmu stendiem pilsētās un pat uz autobusiem.
  • Tu vari būt labs piemērs un iedvesmot cilvēkus darīt labas lietas. Vislabākais piemērs, ko dara daudzas slavenības, ir ziedot naudu labdarības organizācijām. Piedaloties dažādās reklāmas kampaņās un organizāciju veidotos pasākumos, tu iegūsti lielus reitingus un finansiāli palīdzi citiem uzņēmumiem. Tu vari stimulēt daudzus jauniešus mācīties un sasniegt savus mērķus, par ko ir mūžam sapņots.
  • Esot populāra slavenība, cilvēki tevi sāk mīlēt, sniedz lielu atbalstu un motivāciju turpināt darīt to, ko esi iesācis. Tavam fanu lokam arvien paplašinoties, tu sajūti gandarījumu ik dienu.
  • Tavas finanšu problēmas ir atrisinātas – vairs nav jādomā, cik darbos jāstrādā, lai atmaksātu visus sadzīves rēķinus. Tu vari iegādāties visu, ko sirds vēlas un neknapināties atlikušo laiku līdz nākamai algai. Būt slavenībai ir grūts darbs, un ne visiem tas ir ielikts šūpulī, tāpēc jācenšas un jābūt stipram, lai viss izdotos kā iecerēts. Un, ja redzi darba augļus, tad zini, ka tas bija tā vērts.
  • Vairs nav jāgaida garās rindās uz klubiem, visos pasākumos tiksi kā VIP persona. Apmeklēsi vislielākās sabiedrības krējuma ballītes, kuras vienmēr esi vērojis pa televizora ekrānu.

Būt slavenībai, pastāv arī zināmi mīnusi:

  • Vissvarīgākais ir tavs privātums. Dažreiz tik ļoti gribas pabūt vienatnē pašam ar sevi, vai ar kādu izbaudīt divvientulību. Būt slavenam, tas nozīmē mūžīgo žurnālistu sekošanu, baumu lapu pildīšanos ar katru tavu jauno satikto paziņu. Sabiedrība apspriedīs tavu jauno matu griezumu, apģērbu, un visu pārējo – parādīsies slānis, kuram tu nepatiksi, komentējot mūžīgās kritikas un negācijas.
  • Ne tikai tavs privātums tiks aizskarts, bet visa tava ģimene būs kameru rādiusā. Arī ģimenei pienākas daļa no sloga, kas tiek uzkrauts slavenām personām. Ja bērns kaut ko izdarīs, tas automātiski tiks izstāstīts visai pasaulei, un, atkal kritizēts.
  • Ja esi slavenība uz skatuves, tad diezgan maz laika var pavadīt mājās ar ģimeni. Jo bieži vien ir daudz koncerti, daudz pasākumi, kur tev jāgozējas kopā ar pārējo sabiedrības krējuma augšdaļu.
  • Slavenībām nereti ir jāpadomā par savu un sava īpašuma drošību. Ļaunprātīgi cilvēki mēdz ielauzties mājās un paņemt visus vērtīgo, ko atrod. Slavenību mājas zina visi, jo, protams, savu greznību dēļ, tās nevar palaist garām. Cilvēki zina, ka slavenību mājās būs daudz noderīgas lietas, kurām ir liela mantiskā vērtība.
  • Tava karjera var ātri uzplaukt, bet arī tikpat ātri noziedēt. Īsa laika slavenībām ir grūti atgriezties sabiedrības augšgalā, ja to laiks jau ir aizgājis. Ir grūti atkal sākt to “parasto” dzīvi, kad neviens par tevi vairs nefano, nav patstāvīgi lieli ienākumi.