Morgans Frīmens ir pazīstams daudzās populārās filmās un ir slavens kā runasvīrs. Taču vai jūs zināt viņa personīgo dzīvi, izaugsmi un faktus? Šajā biogrāfijā būs viss, izņemot filmu aprakstus.

Morgans Frīmens (Morgan Freeman) dzimis 1937. gada 1.jūnijā, Memfisas štatā, Tenesijā. Viņš ir bijis jaunākais no pieciem bērniem. Vecāki: bārddzinis Morgans Frīmens Portfilds Seniors un mamma skolotāja Maijma Edna. Frīmenu ģimene sākotnēji dzīvojusi gan Čikāgā, gan Misisipi, viņi bijuši nabadzīga ģimene. Kad piedzima pēdējais Frīmenu bērns, ģimene pārvākusies uz Čikāgu, jo tāpat kā daudzas afroamerikāņu ģimenes, nogurdinoši cīnījās ar spiedienu, ko pret viņiem izdara apkārtējie. Pats Morgans Frīmens ir izaudzis pie savas vecmāmiņas Misisipi. Sešu gadu vecumā, Morganam nomira vecmāmiņa, tāpēc viņš bija spiests pārcelties pie savas mammas, kas dzīvoja krietni uz ziemeļiem. Par šiem gadiem, vecāki jau bij šķīrušies, jo tēvs aizrāvās ar alkohola lietošanu.

Savu aktiera debiju viņš sāka pavisam nejauši. Savu simpātiju izrādīšanā, Morgans nostrādāja blēņas, izvelkot meitenei no apakšas krēslu. Ka sodīts, Morganam lika doties uz teātra nodarbībām. 12 gadu vecumā viņš uzrādīja dabisku skatuves mākslu, par kuru bija pārsteigti visi teātra vadītāji. Papildus teātrim, Morgans ierunāja radio šovus un pārraides. Spītējot savai aktiera karjerai, viņš noraidīja drāmas skolas stipendiju, jo vēlējās iesaistīties Amerikas Valsts gaisa spēkos. Lai gan vēlējās būt pilots, viņš kalpoja par radaru meistaru. Viņš saprata, ka militārā joma nav viņa lauciņš un nekad nevarētu nogāzt no kājām cilvēku. Pēc pavadītiem četriem gadiem militārajā jomā, Morgans pārcēlās uz Ņujorku, kur atsāka savas aktiera karjeras prakses, apvienojot tās ar deju nodarbībām.

Frīmens ir izveidojis savu zīmolu, un tā ražošana notiek vēl aizvien. Tāpat viņš piedalās daudzos labdarības pasākumos. Aktieris, kurš reiz ir dzīvojis Misisipi deltā, ziedoja lielu naudas summu pēc lielās viesuļvētras Katrīnas postījumiem. Iesaistoties daudzās organizācijās, viņš ir ziedojis vairākus miljonus izglītības programmām. 2004. gadā viņš palīdzēja un organizēja līdzekļu sponsorēšanu Granadas viesuļvētras upuriem. Frīmens savās dzimtajās mājās nodibinājis blūza klubu “Clarksdale”. 2014. gadā Morgans piepildīja savu lielo vēlmi audzēt medus bites. Viņš izmantoja savu 50 hektāru lielo zemes gabalu, lai iegādātos un apkoptu 26 bišu stopus.

Atceroties savu jaunības kaisli, 65 gadu vecumā viņš ir ieguvis arī ilgo cerēto pilota licenci. Viņa īpašumā ir trīs privātās lidmašīnas. 2007. gadā viņš iegādājās sev reaktīvo lidmašīnu. Viņš ir sertificēts lidot ar visām savām lidmašīnām.

2008. gadā naktī no 2. uz 3. augustu Morgans cieta smagā auto avārijā, kuras rezultātā, pēc 4 stundu ilgas operācijas viņam paralizēti kreisās rokas pirksti. Visu atlikušo mūžu viņš ir spiests nēsāt kompresijas cimdu, lai nodrošinātu vienmērīgu asins cirkulāciju. Laikā, kad notika avārija, viņa mašīnā bija pasažieris, kurš, atgūstoties no traumām iesūdzēja Morganu par nolaidību pie stūres un apgalvoja, ka negadījuma naktī viņš esot lietojis alkoholu. Šis starpgadījums ar pasažieru Meijeru tika atrisināts.

Morgans ir precējies divas reizes. Pirmās laulības bija no 1967. gada 22.oktobra līdz 1979. gada 18. novembrim ar Adrianu Brandšavu. Otrās laulības bija 1984. gada 16. jūnija līdz 2010. gada 15. septembrim, kaut arī pāris nedzīvoja kopā jau pēdējos divus gadus. Otrā sieva bija Mirna Kollija-Lī. Ar otro sievu, Morgans kopīgi audzināja savu mazmeitu, kuru adoptēja no pirmās laulības, taču 2015. gada 16. augustā 33 gadu vecumā viņa tika nogalināta.