Dzimusi: 1970. gada 27. martā Hantingtonā, Ņujorkā

Ģimene: Māte Patrīcija Kerija, vokālā trenere un operdziedātāja
Tēvs Alfrēds Rojs Kerijs, aeronavigācijas inženieris
Māsa Alisone brālis Morgans. Meraija ir jaunākais bērns ģimenē pikalaina.

Redzot, ka mamma ir operdziedātājā un vokālā trenere, nav šaubu, ka Meraijas balss dotības jau tika atzītas agrā bērnībā. Jau četru gadu vecumā viņa sāka veikt pirmās vokālās nodarbības. Pat jau divu gadu vecumā Meraija centusies atdarināt savu māti un viņas operas skaņdarbus. Kad Meraijai bija tikai trīs gadi, viņas vecāki izšķīrās, tāpēc gadu gaitā no sava tēva pavisam atsvešinājās.

1987. gadā viņa pabeidza Hārborfīldsas vidusskolu un devās uz Manheteni pirmā darba meklējumos. Sākumā mūzika bija tikai kā hobijs, un ar to viņa naudu nepelnīja. Pirmais darbs, ko ieguva Manhetenā bija viesmīle. Papildus darbam Kerija studēja kosmetoloģiju, bet brīvajā laikā rakstīja sev dziesmas un aktīvi centās piepildīt savu mūzikas karjeras sapni. Veicot dažādus papildus darbus, Kerija nonāca arī uz skatuves, piedziedot fonā savai draudzenei Brendai K. Starrai. Sasniedzot 18 gadus Meraija kopā ar Brendu K. Starru devās uz ballīti, kuru rīkoja ierakstu kompānija CBC Records. Tā bija Kerijas lielā iespēja, jo viņa zināja, uz kurieni iet un paņēma līdzi vienu no savām demo ierakstu lentām. Meraija praktiski tūlītēji dabūja parakstītu kontraktu ar ierakstu kompāniju, kas sniedz iespēju ierakstīt savu pirmo ierakstu albumu “Mariah Carey” (1990). Četri no šī albuma singliem iekļuva pašos topu augšgalos un aizņēma godalgotās pirmās vietas. Tie bija “Vision of Love,” “Love Takes Time,” “Some Day,” un “I Don’t Wanna Cry.”

Meraijas Kerijas otrais albums iznāca jau pēc diviem gadiem, 1992. gadā. Albuma nosaukums ir “Emotions”. Šī albuma populārākās un pieprasītākās dziesmas kļuva “Can’t Let Go” un “Make it Happen”. Ar šī albuma iznākšanu, Meraija nokļuva pasaules mēroga televīzijā, kuru pārraidīja MTV. Trešais albums Music Box (1993) nebija tik veiksmīgs kā iepriekšējie divi, kas nedaudz samazināja ienākumus gan dziedātājai, gan ierakstu kompānijai. Bez šiem, ir vēl nākuši vairāki albumi, un visu sarēķinot, visas debijas laikā tie ir pārdoti vismaz 160 miljonos eksemplāru visā pasaulē. Viņa ir trešā vislabāk pārdotā sieviešu māksliniece ar lielākajiem ienākumiem.

Slavai seko līdzi arī veselības problēmas, kuras piedzīvoja arī Meraija Kerija. 2001. gadā viņa tika uzņemta Ņujorkas slimnīcā un psihiatru uzskaitē ārstēja kaiti, ko publicisti dēvē par “fizisko un emocionālo sabrukumu”. Kerija bija gatavojusies reklamēt savas gaidāmās filmas debiju, un izdot jaunu ierakstu albumu, taču visas publiskās uzstāšanās ir tikušas atceltas. Jau pēc divām nedēļām viņa esot izlaista no slimnīcas un turpināja darboties šovbiznesā.

Savas karjeras laikā viņa ir bijusi ne tikai dziedātāja un savas filmas režisore, bet arī 2012. gadā tikusi ievēlēta par žūriju vienā no FOX televīzijas šoviem Americam Idol 12. sezonas raidījumiem. Vēl ārpus savas mūzikas karjeras, Meraija piesaista lielus līdzekļus dažādām bezpeļņas un brīvprātīgajām organizācijām. Bezpeļņas organizācijas nodrošina vasaras brīvdienu aktivitātes tiem bērniem, kuri nāk no nelabvēlīgām ģimenēm. It īpaši viņai rūp svaiga gaisa saglabāšana un cīņa pret atmosfēras piesārņojumu.

Meraijai Kerijai ir bijušas trīs laulības. 1993. gada jūnijā viņa apprecējās ar Motolu kulutusluotto heti, kas bija ierakstu studijas vadītājs. Kāzām bija iespaidīga ceremonija, kas notika Manhetenas Svētā Tomasa Episkopala baznīcā. Laulības tika šķirtas pēc pieciem gadiem. Tad kādu laiku tika ziņots, ka Meraija satikās ar latīņu dziedātāju Luisu Migelu, taču arī pēc trīs gadiem šīs attiecības izjuka. Otrās kāzas notika slepenā ceremonijā Bahamu salās. Tas bija 2008. gada 30. aprīlis, kad savu dzīvi kopā saistīja ar reperi, aktieri un talantu šova producentu Niku Kanonu. Viņi apprecējās jau pēc divu mēnešu tikšanās. Taču arī šīs laulības nebija mūžīgas un pēc sešu gadu kopdzīves, viņi šķīrās. 2016. gada janvārī bija šobrīd trešais Meraijas mēģinājums nodibināt stabilu laulības dzīvi, saderinoties ar austrāliešu uzņēmēju Džeimsu Pakeru, bet oktobrī jau tika ziņots, ka pāris ir izšķīries.