Mūsdienās, kad pieejami tik daudz izklaides veidu, grāmatas nereti tiek atstātas novārtā. Cilvēki daudz labprātāk skatās filmas un seriālus, spēlē videospēles “credit urgent online”, pavada laiku sociālajos tīklos vai dara ko citu atslābinošu, nevis lasa grāmatas. Tiesa, grāmatu lasīšana prasa vairāk laika un koncentrēšanās spējas, taču grāmatas mums spēj dot vairāk nekā jebkas no minētā. Kādi tad ir galvenie ieguvumi no grāmatu lasīšanas?

Papildina vārdu krājumu

Ir pierādīts, ka cilvēkiem, kas lasa grāmatas ir daudz plašāks vārdu krājums un viņi spēj izteikties daudz precīzāk, pārliecinošāk un gudrāk. Grāmatas ir pilnas ar svešvārdiem un vienkārši mazāk lietotiem vārdiem, kas ikdienas leksikā tiek lietoti reti. Tiesa, šādus vārdus var saklausīt arī filmās un seriālos, taču izlasīts vārs daudz labāk nostiprinās atmiņā, nekā vienkārši dzirdēts vārds. Prasme izteikties jebkurā situācijā var noderēt ļoti daudzās dzīves jomās un padarīt jūs daudz inteliģentāku citu acīs.

Trenē analītisko domāšanu

Lai cik tas dīvaini varbūt neliktos, grāmatas tomēr nereti tiek rakstītas pēc zināma algoritma, tāpēc grāmatu lasīšana spēcīgi attīsta analītisko domāšanu. Jo vairāk grāmatu cilvēks izlasa, jo labāk viņš izprot dažādu scenāriju potenciālos turpinājumus un atrod cēloņsakarības. Lasot nākamās grāmatas jau rodas zināms priekšstats par to, kas varētu notikt. Protams, grāmatas ir arī ļoti daudzveidīgas un neparedzamas, bet rodas zināma priekšnojauta par to, kas būs tālāk. Šādas prasmes nenoliedzami var noderēt arī dzīvē.

Attīsta radošo domāšanu

Grāmatas, atšķirībā no filmām un seriāliem liek domāt pašam. Ja televīzijā viss ir “uzlikts uz paplātes”, tad grāmatā tēli un vide jāizveido pašam, liekot lietā savu fantāziju. Filma ir režisora domu lidojums un skatījums uz literāru darbu, bet grāmatā jūs varat visu iztēloties tā, kā jūs vēlaties. Tas ļoti spēcīgi ietekmē spēju domāt radoši. Radošā domāšana var noderēt gan darbā, gan privātajā dzīvē gan daudzās citās jomās, tāpēc ir vērts to mazliet uztrenēt.

Stimulē prātu

Grāmatas arī stimulē prātu, kas ir ļoti svarīgi īpaši pieaugušajiem. Mācoties skolā, cilvēks nepārtraukti trenē savas smadzenes, bet strādājot (īpaši tad, ja tiek strādāts fizisks vai monotons darbs) tas notiek daudz neaktīvāk. Tā rezultātā cilvēka smadzenes sāk darboties arvien palēninātākā režīmā. Cilvēks vairs nav spējīgs atrisināt dažādus atjautības uzdevumus un ar laiku par vienkārši ikdienas uzdevumi, kur mazliet jāpadomā, var kļūt par grūtu. Grāmatu lasīšana darbojas tāpat kā prāta treniņš un var palīdzēt saglabāt smadzeņu aktivitāti. Tas pasargā arī no saslimšanas ar Alcheimera slimību.

Izklaidē

Protams, grāmatu lasīšana ir arī lieliska izklaide. Grāmatas ir ārkārtīgi daudzveidīgas un ikkatrs var atrast sev kaut ko interesējošu un piemērotu. Lasot aizraujošu grāmatu laiks paiet nemanot un reizēm pat ir grūti to atlikt malā, jo rodas vēlme uzzināt, kas notiks tālāk. Ja uzskatāt, ka grāmatu lasīšana ir garlaicīga nodarbe, tad, visticamāk, vienkārši neesat atradis grāmatu, kas jūs uzrunātu.

Paldies par raksta materiālu izpēti credit247.ro!