Iztēlojies galvā bildi: tu ej pa ielu un pēkšņi tu redzi savu mīļāko slavenību nākam pretī. Kā tu rīkosies, kad tava mīļākā slavenība būs tieši tev acu priekšā? Vai lūgsi autogrāfu? Vai izturēsies kā īsts fans? Vai mēģināsi slavenībai izrādīties ar savu naudu, ko es ieguvis ar kiirlaenud vai pat smslaen palīdzību? Izlasi, kā pareizi sarunāties ar slavenību.

Piezīme: Turpmākie padomi ir sniegti tikai gadījumā, ja neplānoti ieraugi slavenību, nevis esi plānojis tikšanos un interviju.

1. Tuvojies slavenībai, ieturot vienaldzīgu pozīciju. Paliec mierīgs un nesāc kliegt vai spiegt. Tikai tāpēc, ka cilvēks ir slavenība, nenozīmē ka viņiem patīk fanu spiegšana tieši sejā. Tuvojoties, neizrādi arī pārāk aizdomīgas personas tēlu. Jebkādas liekas kustības var aizbiedēt slavenību un gala rezultātā būs jāpaliek bez iecerētās sarunas.

2. Mēģini notvert acu kontaktu un pasmaidi. Izveidots acu kontakts sniegs tev pārliecību, ka tev būs iespēja vismaz pasveicināt. Atceries smaidīt: tas dod draudzīgu un pieejamu priekšstatu. Bet nesmaidi pārāk ilgi, lai tas atkal neizskatās pārāk aizdomīgi.

3. Pagaidi kādu norādījumu, ka cilvēks vēlas sarunu. Ja slavenība ir ar kādu kompanjonu, iespējams, ka nebūtu labi jaukties pa vidu sarunai, lai palūgtu autogrāfu. Tev jāmēģina izprast neverbāli žesti, kas liecina par atvērtību sarunai vai to, ka labāk netraucēt. Ja slavenība tevi ignorē un nepamana, tad padodies visiem pūliņiem un ej garām, neuzsācis sarunu.

Ja esi izveidojis kontaktu un pārliecinājies, ka slavenība ir atvērta sarunām ar saviem faniem, tad turpini tikpat pārliecinoši, kā to izdarīji sākuma posmā. Pārliecinies, ka tev ir kāds interesants sarunu temats, pretējā gadījumā, stostoties un meklējot vārdus, jūsu saruna ātri vien beigsies.

1. Runā par regulārām lietām. Tās var būt ikdienišķas lietas, ar kurām tu varētu uzrunāt jebkuru citu personu. Bet tomēr runā ar kādu mērķi, nevis tikai, lai kaut ko pateiktu. Neapgrūtini cilvēku, lūdzot aprakstīt laika apstākļus vai kaut ko citu vispārīgi garlaicīgu.

2. Neievelc garu sarunu. Slavenības mēdz būt ļoti aizņemtas, un, ja arī gadās kāda brīva diena, visticamāk, viņa jau to ir ieplānojusi. Viņi nevar atvēlēt visu pasaules laiku saviem faniem, un, lai arī cik ļoti viņi mīl un ciena savus fanus, viņi nevēlēsies klausīties visu dienu tavu dzīves stāstu. Runā pāris minūtes un pārtrauc sarunu. Ja tev patiešām patīk šī slavenība, tad ieturi īsu sarunu, bet, lai tā nav garlaicīga. Centies sarunu pārvēst tādā, ko vērts atcerēties.

3. Vislabāk būtu, ja tu varētu pielikt punktu sarunai, nevis, ka to ir izdarījusi slavenība. Nerunā ilgi, ja redzi, ka slavenība nav ieinteresēta. Pārtrauc sarunu, pasakoties, cik jauki bija sarunāties ar viņu un pie reizes palūdz autogrāfu. Autogrāfu lūdz uzrakstīt tikai uz papīra, nekādā gadījumā nejautā, lai svešs cilvēks tev parakstās uz ķermeņa vai apģērba. Tāpat neapgrūtini arī ar vairāku autogrāfu parakstīšanu visiem taviem draugiem un paziņām.

4. Nekad nelūdz neko vairāk kā autogrāfu – ne telefona numuru, ne adresi. Protams, ka tev netiks doti šādi dati, jo tā ir pārāk privāta informācija, ko dot svešiem, uz ielas satiktiem cilvēkiem. Nepadari situāciju neērtu, jo slavenībai būs tev jāatsaka.

5. Noteikti pasakies par veltīto laiku un patīkamo sarunu!

6. Nepaliec dusmīgs, ja netiksi pie autogrāfa. Ja arī slavenība atsakās, vai jums abiem nav uz kā parakstīties, tāpat smaidi un ar graciozām atvadām,novēlot jauku dienu, ej prom.

Raksts tapis ar laenme.ee atbalstu – Lielum lielais paldies!