Pirms sākat apmeklēt deju nodarbības un apgūt deju soļus ir jāizvēlas viens no deju stiliem. Dejas mūsdienās ir ļoti dažādas un daudzveidīgas, tāpēc ir viegli apjukt plašajā klāstā un grūti saprast, kurš deju stils ir piemērots tieši jums. Lai padarītu šo uzdevumu mazliet vieglāku, esam izveidojuši plānu, kas palīdzēs jums izlemt.

Pirmā lieta, ko jāsaprot ir – kāds ir jūsu mērķis uzsākot deju nodarbības? Vai vēlaties vienkārši apgūt pamata deju soļus? Vai vēlaties izmantot deju kā fizisku aktivitāti veselības uzlabošanai un svara nomešanai? Vai caur deju vēlaties socializēties? Vai vēlaties caur deju izlikt visas negatīvās emocijas un mazināt stresu? Iemeslu var būt ļoti daudz un jums tas ir skaidri jānodefinē, pirms izvēlaties savu īsto deju stilu. Tas jums principā pateiks priekšā uz kāda veida dejām skatīties. Piemēram, ja svarīgi ir apgūt pamata soļus, jāizvēlas klasiskās balles dejas, ja gribat kārtīgi izkustēties, labāk piemērotas būs ātras latīņamerikāņu dejas vai agresīvas hip-hop dejas.

Pēc tam vajadzētu padomāt par savām prasmēm un fiziskās sagatavotības līmeni. Dejot var ikviens, taču daži deju stili ir sarežģītāki par citiem. Protams, ja esat gatavs ilgi mācīties un sākt no pašiem pamatiem, varat izvēlēties arī sarežģītākos deju stilus, piemēram, baletu, breiku, ātrās modernās dejas utt., bet ja vēlaties uzreiz mesties dejā, labāk sāciet, piemēram, ar tautas dejām, nye lån dejām, hip-hop dejām vai citām dejām ar salīdzinoši vienkāršiem soļiem.

Ja tomēr jūs māc šaubas un neziniet, kas jums varētu patikt labāk, pameklējiet iedvesmu. Paskatieties deju sacensības, priekšnesumus, videoklipus, filmas par dejām utt. Bieži vien dejas pašas atnāk pie cilvēka un uzreiz top skaidrs, kas ir tas, ko vēlaties. Redzot, kā kustas profesionāli dejotāji, kā izskatās deja kopumā, kādi ir dejotāju tērpi un kopējā atmosfēra dejas laikā ir ļoti viegli saprast, vai konkrētais deju stils jūs uzrunā, vai tomēr, nē.

Vēl pirms gala izvēles noteikti izmēģiniet dažādus deju stilus pats. Ļoti daudzas deju studijas piedāvā pirmo nodarbību bez maksas, tieši tāpēc, ka cilvēkiem bieži deju stila izvēle rada problēmas. Tā ir iespēja izjust konkrēto deju stilu uz savas ādas un saprast, vai šādas dejas būs piemērotas jūsu fiziskās sagatavotības līmenim, vai jūtaties labi dejas laikā un vai tās palīdz sasniegt sākumā izvirzītos mērķus. Ja dejas stils pilnībā atbilst jūsu personībai un vēlmēm, esat atradis īsto.

Deja jums sagādās daudz vairāk prieka, ja tā būs jums piemērota, tāpēc noteikti veltiet mazliet laika tam, lai kārtīgi apdomātos un saprastu, kas ir un kas. Ja izvēlēsities deju, kas jums nav piemērota, iespējams gribēsiet atmest dejošanai ar roku pavisam, taču tā noteikti nevajadzētu darīt. Katrs dejas stils var dot dejotājam ko pilnīgi atšķirīgu, tāpēc meklējiet, līdz nonāciet līdz vēlamajam.

Rakstu ieteikuši mūsu partneri penge247.dk.