Dzimusi: 1947. gada 26. oktobrī, Čikāgā, Ilinoisas štatā, Amerikā

Dzimšanas vārds: Hilarija Diāna Rodhama
Uzaugusi: Parkridžas priekšpilsētā, Ilinoisā, Snabblån, kas atrodas 25 kilometru attālumā no Čikāgas
Ģimene: Vecākā meita tēvam Hugo Rodhamam un mātei Dorotijai Hovelai Rodhamai. Hilarijai ir divi jaunāki brāļi – Hugo Juniors (dzimis 1950) un Entonijs (dzimis 1954).

Hilarija savu politikas karjeru un aizraušanos ar sociālo taisnīgumu uzsāka iedvesmojoties no Martina Lutera Kinga uzrunu. Viņa kļuva par demokrātu 1968. gadā. Viņa studēja Velleslejas koledža, kur bija aktīva studentu politikā. Jau skolas gados pamanīta kā aktīviste, viņa tika ievēlēta par vecākās klases prezidenti. Pēc koledžas viņa devās uz Jēlas Universitāti, kur satika savu pašreizējo vīru Bilu Klintonu. Šo universitāti Hilarija absolvēja ar izcilību 1973. gadā, taču tālākie ceļi uzreiz neveda uz lieliem advokātu birojiem Vašingtonā vai Ņujorkā. Tā vietā viņa pievienojās Jēlas bērnu aizsardzības fondam, kur viņa studēja kursus par bērniem un medicīnu. Viņa vāca stāstus staigājot no mājas uz māju, par bērniem ar īpašajām vajadzībām. Šīs atsauksmes veicināja jaunu tiesību aktu, kas nepieciešams valstij, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību skolēniem ar īpašām vajadzībām.

Apvienojot studijas ar darbu, Hilarija piepelnījās strādājot vasarās dažādās vietās. 1971. gadā viņa pirmo reizi ieradās Vašingtonā, lai strādātu ASV Senatora apakškomitejā, saistībā ar imigrantu lietām. Viņa kopā ar komitejām ir apstrīdējusi prezidentūras kandidātu kampaņas, apgalvojot, ka tās ir pretrunā ar vairākiem avotiem. Hilarija iesaistījās daudzos politiskos “skandālos” uzsverot savus spēkus.

1975. gada 11. oktobrī Hilarija apprecējās ar savu studiju biedru Bilu Klintonu. Pirms bildinājuma veikšanas, Bils slepus bija iegādājies māju, kas Hilarijai esot ļoti patikusi. Tad, kad saņēmis JĀ vārdu, viņš atklāja, ka viņiem pieder kopīgs īpašums. 1980. gada 27. februārī piedzima viņu meita Čelsija Viktorija.

1976. gadā Hilarija strādāja Džimija Kārtera prezidenta kampaņā, bet vīrs Bils tika ievēlēts par ģenerālprokuroru. Savu 32 gadu vecumā Bils Klintons tika ievēlēts par gubernatoru 1978. gadā. Viņš kandidēja prezidenta vēlēšanu kampaņās vairākus gadus: 1980.,1982., 1984., 1986. un 1990., kad pilnvaru termiņš tika paplašināts no diviem līdz četriem gadiem.

Savā politiķes karjeras laikā Hilarija ir bijusi ASV valsts sekretāre, un laikā, kad viņas vīrs uzvarēja prezidenta vēlēšanās no 1993. līdz 2001. gadam bija arī ASV valsts pirmā lēdija, tāpat arī Arkansasas pirmā lēdija. Viņa strādājusi kā praktizējošs jurists un tiesību profesore. Savu prezidenta kandidatūru viņa izteica jau 2008. gadā, kandidējot Demokrātu partijā. Taču jau šajās vēlēšanās piekāpās savam konkurentam Barakam Obamam.

Pēdējo notikumu gaitā zināms, ka Hilarija Klintone piedalījās pēdējās Amerikas prezidenta vēlēšanās 2016. gadā. Uzvarot sīvo konkurentu Bērniju Sandersu, viņa ieguva nepieciešamo delegātu un kļuva par vienu no atbalstītākajām politikas amata personām. Hilarija, tāpat kā iepriekšējās vēlēšanās, startēja Demokrātiskajā partijā. 2016. gada 8. novembrī notika galvenās prezidentu vēlēšanas, iepriekš notiekot sīvai konkurences cīņai starp abiem kandidātiem – Hilariju Klintoni un Donaldu Trampu. Abi bija no pilnīgi pretējām partijām, un cīnījās par pilnīgi pretējiem mērķiem, tāpēc nesaskaņas abu vidū nebija noslēpjamas. Hilarija bija demokrātiskajā partijā, bet Donalds republikāniskajā låna pengar utan ränta. Iegūstot absolūtu balsu vairākumu, Hilarija būtu uzvarējusi vēlēšanās, ja vien spēkā nebūtu citi prezidentu uzvaras likumi. Pēc sistēmas teikts, ka par prezidentu uzvar tas kandidāts, kuram ir lielākais pārsvars atbalstīto štatu vidū. Kamēr Hilarija ieguva lielāko balsu skaitu no pašiem svarīgākajiem Amerikas štatiem, kamēr Donalda atbalstītāji bija mazākie štati.