Kā izvēlēties sev piemērotāko deju stilu?

Pirms sākat apmeklēt deju nodarbības un apgūt deju soļus ir jāizvēlas viens no deju stiliem. Dejas mūsdienās ir ļoti dažādas un daudzveidīgas, tāpēc ir viegli apjukt plašajā klāstā un grūti saprast, kurš deju stils ir piemērots tieši jums. Lai padarītu šo uzdevumu mazliet vieglāku, esam izveidojuši plānu, kas palīdzēs jums izlemt.

Pirmā lieta, ko jāsaprot ir – kāds ir jūsu mērķis uzsākot deju nodarbības? Vai vēlaties vienkārši apgūt pamata deju soļus? Vai vēlaties izmantot deju kā fizisku aktivitāti veselības uzlabošanai un svara nomešanai? Vai caur deju vēlaties socializēties? Vai vēlaties caur deju izlikt visas negatīvās emocijas un mazināt stresu? Iemeslu var būt ļoti daudz un jums tas ir skaidri jānodefinē, pirms izvēlaties savu īsto deju stilu. Tas jums principā pateiks priekšā uz kāda veida dejām skatīties. Piemēram, ja svarīgi ir apgūt pamata soļus, jāizvēlas klasiskās balles dejas, ja gribat kārtīgi izkustēties, labāk piemērotas būs ātras latīņamerikāņu dejas vai agresīvas hip-hop dejas.

Pēc tam vajadzētu padomāt par savām prasmēm un fiziskās sagatavotības līmeni. Dejot var ikviens, taču daži deju stili ir sarežģītāki par citiem. Protams, ja esat gatavs ilgi mācīties un sākt no pašiem pamatiem, varat izvēlēties arī sarežģītākos deju stilus, piemēram, baletu, breiku, ātrās modernās dejas utt., bet ja vēlaties uzreiz mesties dejā, labāk sāciet, piemēram, ar tautas dejām, nye lån dejām, hip-hop dejām vai citām dejām ar salīdzinoši vienkāršiem soļiem.

Ja tomēr jūs māc šaubas un neziniet, kas jums varētu patikt labāk, pameklējiet iedvesmu. Paskatieties deju sacensības, priekšnesumus, videoklipus, filmas par dejām utt. Bieži vien dejas pašas atnāk pie cilvēka un uzreiz top skaidrs, kas ir tas, ko vēlaties. Redzot, kā kustas profesionāli dejotāji, kā izskatās deja kopumā, kādi ir dejotāju tērpi un kopējā atmosfēra dejas laikā ir ļoti viegli saprast, vai konkrētais deju stils jūs uzrunā, vai tomēr, nē.

Vēl pirms gala izvēles noteikti izmēģiniet dažādus deju stilus pats. Ļoti daudzas deju studijas piedāvā pirmo nodarbību bez maksas, tieši tāpēc, ka cilvēkiem bieži deju stila izvēle rada problēmas. Tā ir iespēja izjust konkrēto deju stilu uz savas ādas un saprast, vai šādas dejas būs piemērotas jūsu fiziskās sagatavotības līmenim, vai jūtaties labi dejas laikā un vai tās palīdz sasniegt sākumā izvirzītos mērķus. Ja dejas stils pilnībā atbilst jūsu personībai un vēlmēm, esat atradis īsto.

Deja jums sagādās daudz vairāk prieka, ja tā būs jums piemērota, tāpēc noteikti veltiet mazliet laika tam, lai kārtīgi apdomātos un saprastu, kas ir un kas. Ja izvēlēsities deju, kas jums nav piemērota, iespējams gribēsiet atmest dejošanai ar roku pavisam, taču tā noteikti nevajadzētu darīt. Katrs dejas stils var dot dejotājam ko pilnīgi atšķirīgu, tāpēc meklējiet, līdz nonāciet līdz vēlamajam.

Rakstu ieteikuši mūsu partneri penge247.dk.

Kā sarunāties ar slavenību?

Iztēlojies galvā bildi: tu ej pa ielu un pēkšņi tu redzi savu mīļāko slavenību nākam pretī. Kā tu rīkosies, kad tava mīļākā slavenība būs tieši tev acu priekšā? Vai lūgsi autogrāfu? Vai izturēsies kā īsts fans? Vai mēģināsi slavenībai izrādīties ar savu naudu, ko es ieguvis ar kiirlaenud vai pat smslaen palīdzību? Izlasi, kā pareizi sarunāties ar slavenību.

Piezīme: Turpmākie padomi ir sniegti tikai gadījumā, ja neplānoti ieraugi slavenību, nevis esi plānojis tikšanos un interviju.

1. Tuvojies slavenībai, ieturot vienaldzīgu pozīciju. Paliec mierīgs un nesāc kliegt vai spiegt. Tikai tāpēc, ka cilvēks ir slavenība, nenozīmē ka viņiem patīk fanu spiegšana tieši sejā. Tuvojoties, neizrādi arī pārāk aizdomīgas personas tēlu. Jebkādas liekas kustības var aizbiedēt slavenību un gala rezultātā būs jāpaliek bez iecerētās sarunas.

2. Mēģini notvert acu kontaktu un pasmaidi. Izveidots acu kontakts sniegs tev pārliecību, ka tev būs iespēja vismaz pasveicināt. Atceries smaidīt: tas dod draudzīgu un pieejamu priekšstatu. Bet nesmaidi pārāk ilgi, lai tas atkal neizskatās pārāk aizdomīgi.

3. Pagaidi kādu norādījumu, ka cilvēks vēlas sarunu. Ja slavenība ir ar kādu kompanjonu, iespējams, ka nebūtu labi jaukties pa vidu sarunai, lai palūgtu autogrāfu. Tev jāmēģina izprast neverbāli žesti, kas liecina par atvērtību sarunai vai to, ka labāk netraucēt. Ja slavenība tevi ignorē un nepamana, tad padodies visiem pūliņiem un ej garām, neuzsācis sarunu.

Ja esi izveidojis kontaktu un pārliecinājies, ka slavenība ir atvērta sarunām ar saviem faniem, tad turpini tikpat pārliecinoši, kā to izdarīji sākuma posmā. Pārliecinies, ka tev ir kāds interesants sarunu temats, pretējā gadījumā, stostoties un meklējot vārdus, jūsu saruna ātri vien beigsies.

1. Runā par regulārām lietām. Tās var būt ikdienišķas lietas, ar kurām tu varētu uzrunāt jebkuru citu personu. Bet tomēr runā ar kādu mērķi, nevis tikai, lai kaut ko pateiktu. Neapgrūtini cilvēku, lūdzot aprakstīt laika apstākļus vai kaut ko citu vispārīgi garlaicīgu.

2. Neievelc garu sarunu. Slavenības mēdz būt ļoti aizņemtas, un, ja arī gadās kāda brīva diena, visticamāk, viņa jau to ir ieplānojusi. Viņi nevar atvēlēt visu pasaules laiku saviem faniem, un, lai arī cik ļoti viņi mīl un ciena savus fanus, viņi nevēlēsies klausīties visu dienu tavu dzīves stāstu. Runā pāris minūtes un pārtrauc sarunu. Ja tev patiešām patīk šī slavenība, tad ieturi īsu sarunu, bet, lai tā nav garlaicīga. Centies sarunu pārvēst tādā, ko vērts atcerēties.

3. Vislabāk būtu, ja tu varētu pielikt punktu sarunai, nevis, ka to ir izdarījusi slavenība. Nerunā ilgi, ja redzi, ka slavenība nav ieinteresēta. Pārtrauc sarunu, pasakoties, cik jauki bija sarunāties ar viņu un pie reizes palūdz autogrāfu. Autogrāfu lūdz uzrakstīt tikai uz papīra, nekādā gadījumā nejautā, lai svešs cilvēks tev parakstās uz ķermeņa vai apģērba. Tāpat neapgrūtini arī ar vairāku autogrāfu parakstīšanu visiem taviem draugiem un paziņām.

4. Nekad nelūdz neko vairāk kā autogrāfu – ne telefona numuru, ne adresi. Protams, ka tev netiks doti šādi dati, jo tā ir pārāk privāta informācija, ko dot svešiem, uz ielas satiktiem cilvēkiem. Nepadari situāciju neērtu, jo slavenībai būs tev jāatsaka.

5. Noteikti pasakies par veltīto laiku un patīkamo sarunu!

6. Nepaliec dusmīgs, ja netiksi pie autogrāfa. Ja arī slavenība atsakās, vai jums abiem nav uz kā parakstīties, tāpat smaidi un ar graciozām atvadām,novēlot jauku dienu, ej prom.

Raksts tapis ar laenme.ee atbalstu – Lielum lielais paldies!

Plusi un mīnusi būt slavenam

Nav noslēpums, ka daudzi no mums vēlas būt slaveni – tās lielās mājas, skaistās drēbes, konts ar vairākām nullēm aiz cipara – tas viss pārņem mūsu prātus. Taču arī bagāti cilvēki raud, un slavenības saskaras ar tik daudzām problēmām, kuras mēs pat nespējam iedomāties.

Sāksim ar pozitīvo, ar plusiem, ko sniedz slava un bagātība:

  • Esot slavens, tu piedzīvo daudz pasakainus mirkļus, par ko esi sapņojis. Tevi apbrīno daudzi cilvēki, cenšas iegūt ar tevi kopīgu valodu. Tu gozējies uz sarkanā paklāja un sniedz neaizmirstamas fotogrāfijas jaunākajos modes kliedzienu apģērbos. Tavas skaistās fotogrāfijas ir uz žurnālu vākiem, uz reklāmu stendiem pilsētās un pat uz autobusiem.
  • Tu vari būt labs piemērs un iedvesmot cilvēkus darīt labas lietas. Vislabākais piemērs, ko dara daudzas slavenības, ir ziedot naudu labdarības organizācijām. Piedaloties dažādās reklāmas kampaņās un organizāciju veidotos pasākumos, tu iegūsti lielus reitingus un finansiāli palīdzi citiem uzņēmumiem. Tu vari stimulēt daudzus jauniešus mācīties un sasniegt savus mērķus, par ko ir mūžam sapņots.
  • Esot populāra slavenība, cilvēki tevi sāk mīlēt, sniedz lielu atbalstu un motivāciju turpināt darīt to, ko esi iesācis. Tavam fanu lokam arvien paplašinoties, tu sajūti gandarījumu ik dienu.
  • Tavas finanšu problēmas ir atrisinātas – vairs nav jādomā, cik darbos jāstrādā, lai atmaksātu visus sadzīves rēķinus. Tu vari iegādāties visu, ko sirds vēlas un neknapināties atlikušo laiku līdz nākamai algai. Būt slavenībai ir grūts darbs, un ne visiem tas ir ielikts šūpulī, tāpēc jācenšas un jābūt stipram, lai viss izdotos kā iecerēts. Un, ja redzi darba augļus, tad zini, ka tas bija tā vērts.
  • Vairs nav jāgaida garās rindās uz klubiem, visos pasākumos tiksi kā VIP persona. Apmeklēsi vislielākās sabiedrības krējuma ballītes, kuras vienmēr esi vērojis pa televizora ekrānu.

Būt slavenībai, pastāv arī zināmi mīnusi:

  • Vissvarīgākais ir tavs privātums. Dažreiz tik ļoti gribas pabūt vienatnē pašam ar sevi, vai ar kādu izbaudīt divvientulību. Būt slavenam, tas nozīmē mūžīgo žurnālistu sekošanu, baumu lapu pildīšanos ar katru tavu jauno satikto paziņu. Sabiedrība apspriedīs tavu jauno matu griezumu, apģērbu, un visu pārējo – parādīsies slānis, kuram tu nepatiksi, komentējot mūžīgās kritikas un negācijas.
  • Ne tikai tavs privātums tiks aizskarts, bet visa tava ģimene būs kameru rādiusā. Arī ģimenei pienākas daļa no sloga, kas tiek uzkrauts slavenām personām. Ja bērns kaut ko izdarīs, tas automātiski tiks izstāstīts visai pasaulei, un, atkal kritizēts.
  • Ja esi slavenība uz skatuves, tad diezgan maz laika var pavadīt mājās ar ģimeni. Jo bieži vien ir daudz koncerti, daudz pasākumi, kur tev jāgozējas kopā ar pārējo sabiedrības krējuma augšdaļu.
  • Slavenībām nereti ir jāpadomā par savu un sava īpašuma drošību. Ļaunprātīgi cilvēki mēdz ielauzties mājās un paņemt visus vērtīgo, ko atrod. Slavenību mājas zina visi, jo, protams, savu greznību dēļ, tās nevar palaist garām. Cilvēki zina, ka slavenību mājās būs daudz noderīgas lietas, kurām ir liela mantiskā vērtība.
  • Tava karjera var ātri uzplaukt, bet arī tikpat ātri noziedēt. Īsa laika slavenībām ir grūti atgriezties sabiedrības augšgalā, ja to laiks jau ir aizgājis. Ir grūti atkal sākt to “parasto” dzīvi, kad neviens par tevi vairs nefano, nav patstāvīgi lieli ienākumi.